Co warto odwiedzić w Maladze?

Malaga co warto odwiedzić?

Zlokalizowana w słonecznej Andaluzji, na malowniczym wybrzeżu Costa del Sol nad Morzem Śródziemnym – Malaga jest jednym z najpopularniejszych kierunków turystycznych w Hiszpanii. Co warto odwiedzić podczas pobytu w tym mieście?

Alcazaba

Jednym z najciekawszych zabytków w Maladze jest Alcazaba. Są to ruiny fenickich i rzymskich fortyfikacji, które w późniejszych wiekach zostały przebudowane przez Maurów. Dziś wewnątrz twierdzy podziwiać można eksponaty archeologiczne.

Alcazaba w Maladze

Teatr Rzymski – Teatro Romano de Málaga

Przy Alcazaba znajdują się ruiny Teatru Rzymskiego pochodzącego z I wieku przed naszą erą, które zostały odsłonięte w latach 30. XX wieku.

Teatr rzymski w Maladze

Zamek Gibralfaro

Następnym popularnym zabytkiem w mieście Malaga jest zamek Gibralfaro, który położony jest na wzgórzu i rozchodzi się z niego przepiękny widok na okolicę. Zamek ten wybudował muzułmański władca Jusuf I w XIV wieku na terenie dawnych ruin fenickich.

Gibralfaro w Maladze

Katedra w Maladze

Podczas swojego pobytu w Maladze warto również odwiedzić znajdującą się w tym mieście katedrę, której budowa rozpoczęła się w pierwszej połowie XVI wieku. Wyróżnia się ona ogromnym wnętrzem, które mierzy aż 117 x 72 metry. Przy katedrze zlokalizowana jest kolejna atrakcja – Pałac Arcybiskupa.

Mercado Central de Atarazanas

Wyjątkowym miejscem w Maladze jest Mercado Central de Atarazanas, czyli hala targowa, w której zakupić można wiele lokalnych przysmaków, między innymi egzotyczne owoce, ryby i owoce morza, przyprawy.

Promenada z latarnią

Podczas pobytu w hiszpańskiej Maladze warto również wybrać się na spacer na nadmorską promenadę, przy której znajdują się efektowna konstrukcja tworząca ażurowe zadaszenie oraz latarnia morska. Warto też odwiedzić położony tutaj oddział muzeum Centre Pompidou.

Arena corridy Plaza de toros de La Malagueta

Zlokalizowana w centrum miasta arena do walki byków jest popularnym zabytkiem Malagi, który prezentuje tę popularną hiszpańską tradycję.

Parki i ogrody botaniczne w Maladze

Znakomitym miejscem do wypoczynku podczas gorących dni są zlokalizowane w Maladze parki i ogrody botaniczne. Najpopularniejsze to Málaga Park, w którym można zrelaksować się w cieniu tropikalnej roślinności, a także ogród botaniczny La Concepción.

Park w Maladze

Ulica Calle Larios

Najpopularniejsza ulica handlowa w Maladze, przy której działają dziesiątki butików, restauracji oraz kawiarni.

Museo de Malaga – Muzeum Malagi

Malaga oferuje szeroką gamę ciekawych muzeów. Jednym z najważniejszych jest Museo de Malaga, które powstało jako połączenie Muzeum Archeologicznego oraz Muzeum Sztuk Pięknych. Można oglądać tam ważne dzieła sztuki i ciekawe eksponaty pochodzące już z czasów prehistorycznych.

Muzeum Picassa

W Maladze urodził się Pablo Picasso, dlatego podczas wizyty w tym mieście warto odwiedzić poświęcone mu muzeum, w którym oglądać można jego dzieła i zapoznać się bliżej z jego biografią.

Muzeum Picassa

Muzeum Carmen Thyssen

To muzeum skupione na prezentacji sztuki andaluzyjskiej, w którym można oglądać różnorodne obrazy. Jest zlokalizowane w zabytkowym pałacu Palacio de Villalon.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz

pięć × 2 =