Show biznes

show-biznes

Show biznes od dawien dawna uważany jest za nieco haniebną gałąź biznesu, która charakteryzuje się wieloma nieczystymi zagraniami. Trudno mówić tu jeszcze o jakiejkolwiek etyce, czy jednak istnieje jeszcze szansa na poprawę tej sytuacji?

W dzisiejszych czasach wiele słyszy się o wyzyskiwaniu młodych gwiazd, które jak mogłoby się wydawać robią błyskawiczne i zawrotne kariery. Zwykłe dzieciaki w mgnieniu oka stają się bardzo popularne, rozpoznawane i wręcz czczone przez rówieśników. Bardzo często nie otrzymują niezbędnej pomocy psychicznej, nie mają wsparcia w rodzinie, która zaczyna traktować ich jak maszynki do zarabiania pieniędzy. Nastolatki popadają w alkoholizm, zaczynają przyjmować narkotyki czy też podejmują próby samobójcze. Etyka w biznesie rozrywkowym zdaje się w ogóle nie istnieć, wielu ludzi nie zwraca uwagi na to, jaką krzywdę wyrządza niczemu niewinnym, zapatrzonym we własne ja młodym gwiazdkom, nie potrafiącym odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Bardzo często zdarza się również, że wielkie koncerny wykorzystują swoje gwiazdy do promowania filmów czy programów telewizyjnych. Romans aktorów, grających główne role z pewnością podsyca napięcie i sprawia, że wiele osób zaczyna interesować się produkcją, na którą normalnie nie zwróciłoby uwagi. Czy jednak rzeczywiście sztuczne romanse aktorskie to etyczny sposób na pozyskiwanie widza? Czy oddziaływanie na emocje nie powinno ograniczyć się jedynie do kadrów z filmu, który chce się zareklamować? Coraz więcej gwiazd pozwala kamerom wchodzić w swoje życie, pokazuje domy, rozbiera się bez oporów, prezentuje ważne dla siebie chwile i miejsca. Etyka zawodowa zdaje się nie istnieć, nie ma już granic, nie ma barier, których nie można byłoby przekroczyć.

Oglądając telewizję czy też wybierając się do kina warto zastanowić się czasem, czy obecny stan show biznesu rzeczywiście nas zadowala, czy właśnie takich ludzi i takie gwiazdy chcemy podziwiać?

Możesz również polubić

Dodaj komentarz

dwa × pięć =