Jak promować etykę w biznesie?

promowanie etyki

Etyka w biznesie jest w dzisiejszych czasach bardzo potrzebna, dlatego też wiele osób zastanawia się nad tym, jak można by ją wypromować.

Najprostszym sposobem wydaje się być praca u źródeł, rozmawianie z wysoko postawionymi urzędnikami, szefami wielkich firm i koncernów. Nie można jednak zapominać, że bardzo często trudno jest zmienić utrwalone już nawyki. Trudno jest przekonać do czegokolwiek dorosłych ludzi, ciężko jest sprawić by świat zmienił się z dnia na dzień. Z tego też względu być może zamiast na siłę zmieniać teraźniejszość, warto byłoby zainwestować w przyszłość? W dzisiejszym świecie dzieci zdają się być bowiem bardzo zagubione, wiele z nich nie zdaje sobie sprawy z tak podstawowych faktów jak to, że jeszcze dziesięć lat temu komputer w domu był prawdziwym rarytasem, a podłączenie do Internetu przywilejem nielicznych. Dzieci obecnie uważają, że niemalże wszystko można kupić za pieniądze, wychowuje się je przed komputerami i telewizorami, zapominając o zaszczepianiu w nich tych najbardziej ludzkich cech takich jak życzliwość, uczciwość i szczerość. Jeśli pragniemy, by w przyszłości zapanowała etyka w biznesie powinniśmy popracować nad dziećmi i młodzieżą. Jeśli uda nam się utrwalić w nich pewne poglądy i zachowania możemy mieć nadzieję, że w przyszłości będą one skłonne do postępowania zgodnie z nimi. Nie możemy zapominać również o tym, że dzieci w wieku szkolnym są bardzo podatne na naukę, dlatego jeśli już w szkołach podstawowych zaczniemy szkolić maluchy na pewno w przyszłości zauważymy plony naszej pracy. Nie znaczy to oczywiście, że możemy pozwolić, by dorośli czynili co tylko im się podoba, aby etyka w biznesie znalazła swoje zastosowanie trzeba umiejętnie kierować przekaz.
Promowanie etyki w biznesie nie jest zadaniem łatwym, niemniej jednak być może w najbliższym czasie komuś uda się opracować genialny pomysł, dzięki któremu podejście wielu biznesmanów znacznie się zmieni.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz

dziesięć − 3 =