Zabiegi trychologiczne

Trycholog

Piękne, gęste i puszyste pukle na głowie to marzenie wielu ludzi. Zwłaszcza kobiety, które często noszą dłuższe fryzury, pragną, aby ich włosy prezentowały się nienagannie. Są one bowiem wizytówką każdego człowieka. Włosy słabe, zniszczone, wypadające i matowe nie tylko wyglądają nieestetyczne, ale przede wszystkim stanowią poważny sygnał ostrzegawczy, że w organizmie może dziać się coś złego z punktu widzenia zdrowia. Czasem przyczyną są po prostu niedobory składników odżywczych i przewlekły stres, ale bywa i tak, że kondycja włosów ilustruje bardziej groźne schorzenia. Dlatego też w przypadkach wątpliwych i problematycznych warto udać się na konsultację do trychologa.

Czym zajmuje się trycholog?

Mianem trychologa określa się lekarza, który specjalizuje się w chorobach skóry głowy oraz związanych z ludzkimi włosami. Medyk tej specjalności może pomóc w zwalczeniu takich dolegliwości jak np. łupież, łuszczyca, wypadanie włosów, łysienie androgenowe, etc. Bardzo dużo problemów z włosami wiąże się właśnie z nieprawidłowym funkcjonowaniem skóry głowy zwłaszcza z nadmiernym wydzielaniem łoju. Lekarz może zlecić wykonanie badań hormonalnych lub badania krwi. Po zdiagnozowaniu kłopotów pacjenta i znalezieniu ich przyczyny, lekarz ma do dyspozycji szereg instrumentów. Wykonuje także wiele przydatnych zabiegów, jak chociażby zabiegi na wypadanie włosów, na stymulowanie ich wzrostu czy przeciwdziałające zapaleniom skórnym, a także naświetlania i elektrostymulację. Jakie jeszcze działania mogą okazać się pomocne? Warto sprawdzić na trychologsmp.pl.

Mezoterapia igłowa i hydrodermabrazja

Jak sama nazwa wskazuje, poprzez stosowanie niewielkiej igły, wprowadza się do skóry głowy pacjenta ważne substancje takie jak: witaminy, aminokwasy, kwasy nukleinowe, peptydy i wszelkie substancje odżywcze, które mają za zadanie zrewitalizować skórę głowy od wewnątrz. Dzięki temu, że zostają należycie odżywione cebulki włosów, kosmyki rosną bardziej zdrowe i wytrzymałe. Mezoterapia igłowa jest obecnie jednym z bardziej popularnych zabiegów, na który decyduje się wiele osób. Z kolei hydrodermabrazja nazywana także Aquapure polega na oczyszczaniu skóry głowy za pomocą specjalnej głowy z martwego i zrogowaciałego naskórka. Zabieg ten wykazuje także silne działanie nawilżające.

Działanie tlenem i dwutlenkiem węgla

Podawanie hiperbarycznego tlenu odżywiającego skórę głowy nazywane jest infuzją. W tlenie zawarte są inne cenne składniki. W ramach przygotowania przed zabiegiem wykonuje się z kolei tzw. hydropeeling. Karboksyterapia, czyli terapia z użyciem dwutlenku węgla ma natomiast za zadanie pobudzić produkcję nowych naczyń krwionośnych. Wzmacnia się w ten sposób włosy i zapobiega ich utracie u osób, które mają olbrzymie tendencje do łysienia.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz

pięć × 3 =