Zalety podłóg drewnianych

drewniana podłoga

Zmieniasz aranżację przestrzeni swojego domu lub mieszkania? Chcesz wprowadzić do swoich wnętrz drewniane elementy wyposażenia? Pomyśl o drewnianej podłodze lub parkiecie!

Najważniejsze cechy i właściwości podłogi drewnianej

Drewniane panele podłogowe i parkiety to solidny i trwały materiał, podkreślający charakter i styl każdego wnętrza. Są trwalsze od paneli wykonanych z płyt MDF lub HDF, ale niestety wymagają odpowiedniego zabezpieczenia i systematycznej konserwacji. Cena desek podłogowych jest co prawda wyższa, niż bardziej popularnych paneli podłogowych, jednak ich walory estetyczne oraz użytkowe rekompensują ten fakt.

Podłoga wykonana z odpowiedniego drewna jest także łatwiejsza do pielęgnacji. Dodatkowym jej atutem, jest możliwość łatwego naprawienia uszczerbku czy skazy na jej powierzchni. Stosując odpowiednie narzędzia, szpachlówki i lakiery, można przywrócić jej pierwotny wygląd. W przypadku podłóg sprawdza się powiedzenie, iż drewno im starsze, tym ładniejsze.

Zalety parkietów i podłóg drewnianych

Zastosowanie podłogi drewnianej, oprócz niewątpliwych walorów estetycznych, podnosi także właściwości izolacyjne pomieszczenia. Drewno bardzo dobrze zatrzymuje ciepło we wnętrzu domu lub mieszkania. W nagrzanej przestrzeni z deskami podłogowymi lub parkietem odpowiednia temperatura utrzyma się dłużej.

Właściwości izolacyjne naturalnych materiałów podłogowych, działają także w sferze akustycznej. Drewno wyróżnia się także doskonałym pochłanianiem dźwięków pochodzących z innych pomieszczeń i otoczenia domu. Warto również wspomnieć, iż zastosowanie podłóg drewnianych w jasnych odcieniach doda wnętrzu przytulności, szlachetności i prestiżu.

Gdzie można zamówić podłogi drewniane z montażem?

Miejscem, w którym można z powodzeniem złożyć zamówienie na podłogi z drewna lub parkiet, jest specjalistyczny punkt sprzedaży, oferujący produkty renomowanych firm. Można mieć pewność, iż doświadczony i kompetentny zespół doradzi, a także pomoże dobrać odpowiedni model deski lub parkietu do naszego projektu wnętrza. Materiał na podłogę warto kupić wraz z montażem, gdyż wtedy zachowamy gwarancję.

Szukasz odpowiedniego sklepu, gdzie kupisz solidne podłogi? Przeglądasz Internet, wpisując w wyszukiwarce drewniane podłogi Gdańsk? Zapraszamy do zakupów tutaj. Zapewniamy fachowe doradztwo i profesjonalny montaż, według zaleceń producenta.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz

dziesięć − 5 =