Czy sen jest ważny dla zdrowia?

sen

Pęd życia, w którym obecnie trwamy, powoduje, że bardzo często wiele osób świadomie rezygnuje z części czasu, który poświęcają na sen. Czy jest to faktycznie tak duży błąd, jak mówią specjaliści i ma to tak duży wpływ na zdrowie?

Dlaczego sen jest tak ważny?

Do tej pory nauka nie jest w stanie dokładnie powiedzieć, jakie reakcje i działania zachodzą w naszych ciałach podczas snu. Nie da się jednak ukryć, że jego wpływ na nasze zachowanie i samopoczucie, ale też zdrowie, jest przeogromny.

W czasie snu bowiem nie tylko naprawiają się komórki ciała, lecz także poprawia się stan funkcjonowania mózgu. W czasie snu lepiej się regenerujemy po treningu, jak i również zapewnia się lepszą pracę jelit czy też innych ważnych dla życia organów.

Ile powinno się spać?

No dobrze, lecz jaka ilość snu jest tą właściwą? Ile tak naprawdę powinno się dziennie poświęcać czasu na sen, aby można było spokojnie każdego dnia rano wstawać, bez poczucia, że niszczy się własne zdrowie zbyt jego małą ilością? Przyjmuje się powszechnie, że dorosła osoba powinna spać w ciągu doby nie mniej niż 6 i nie więcej niż 8 godzin. O konkretnej wartości decyduje już tak naprawdę własna osobista potrzeba, lecz zawsze sen powinien mieścić się właśnie w tym zakresie.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz

1 × 4 =